Identitatea Românească - Identità Romena
Venerd Maggio 24, 2019, 01:21:23 *
Benvenuto! Accedi o registrati.

Accesso con nome utente, password e durata della sessione
Notizie: SMF - Just Installed!

Home   Guida Ricerca Accedi Registrati  
Pagine: [1]
  Stampa  
Autore Discussione: CONT CURENT CU CHELTUIELI MINIME PENTRU ROMANI  (Letto 3039 volte)
0 utenti e 1 Utente non registrato stanno visualizzando questa discussione.
adrian grigor
Utente non iscritto
« inserito:: Luned Marzo 23, 2009, 16:42:13 »

Buna ziua, stimati conationali

Poate multi dintre voi ma cunosc deja, pentru cei care nu ma cunosc, imi permit sa ma prezint.  
Numele meu este Adrian Ioan Grigor, sunt project manager la "Banco Popolare di Lodi" unde ma ocup de "Proiectul imigratilor".

Obiectivul final al proiectului este acela de a deschide agenzii bancare dedicate romanilor. In Spania sunt 59 de agenzii dedicate strainilor. Pentru aceasta am creat un produs special care sa fie de ajutor celor departe de casa: cont curent cu polita asigurativa inclusa, transfer de bani, deschiderea unui cont curent in tara de origine.

Pentru a veni in ajutorul clientilor romani, am deschis un parteneriat cu BRD Groupe Societe Generale, care ne permite sa va oferim deschideri de cont si credite, in RON sau euro, in Romania pe baza veniturilor din Italia.

Mi-ar face placere sa va expun posibilitatile  pe care le oferim ,  ca urmare va expun mai jos Formula Frend Service.

FORMULA FRIEND SERVICE

ACCOUNT                                    TRANSFER                                                         TWIN ACCOUNT

FORMULA FREND TWINACCOUNT este un serviciu inovator unic în Italia, care îţi oferă posibilitatea de a deschide un cont curent adecvat necesităţilor tale, direct la BRD Société Générale din România, bancă ce deţine peste 700 de agenţii. Deschide-ţi un cont curent în ţara de origine şi astfel te vei simţi mai aproape de familia rămasă acasă.

Descoperă avantajele:
  • cu 3 € poţi trimite în contul tău curent până la 3.000 €
  • acces gratuit la cont prin internet
  • îţi poţi administra din Italia, în deplină siguranţă, economiile destinate proiectelor tale şi ale familiei tale
  • Ai la dispozitie un consultant bancar roman

FORMULA FRIEND SERVICE este una din numeroasele oferte pe care ţi le-am pregătit.Îţi vorbeşte limba, îţi înţelege necesităţile.

FORMULA FRIEND ACCOUNT este un cont curent simplu şi avantajos, care te ajută în viaţa de zi cu zi şi în munca ta. Este o soluţie comodă şi inovatoare care, pentru doar 6 € pe lună, îţi oferă:
  • operaţiuni nelimitate
  • plata facturilor, direct din cont ,fara comision.
  • acces gratuit la cont prin internet si telefon.
  • operaţiuni fără comisioane la bancomate.
  • fără comisioane de lichidare la trimestru.
  • fără taxe de transmitere extras de cont şi transparenţă.

Formula Friend Account include şi o poliţă de asigurare studiată special pentru necesităţile persoanelor aflate departe de casă, care prevede:

• indemnizaţie în caz de accident
  • transport asigurat unei rude, în caz de internare în spital
  • asistenţă copiilor minori, în caz de boală
  • transport spre ţara de origine, în caz de deces al unei rude
  • repatrierea corpului persoanelor decedate
  • informaţii birocratice (certificate, documente personale etc.)
  • informaţii privind legislaţia muncii (contracte de muncă, persoane fizice autorizate etc.).

FORMULA FRIEND TRANSFER este un serviciu inovator, simplu şi sigur, creat special pentru a-ţi oferi posibilitatea de a trimite bani în ţara de origine. Datorită acordurilor încheiate cu numeroase bănci din lumea întreagă, vei putea trimite bani familiei şi prietenilor tăi, la costuri foarte mici.
Formula Friend Transfer: rapid şi convenabil, permite trimiterea unor sume de până la 3.000 € în condiţii avantajoase, poate fi utilizat şi dacă cel care primeşte banii nu are un cont curent deschis, este activ spre 22 de ţări.

Cu stima,

Ioan Adrian Grigor
Sviluppo Supporto Operativo Retail Cpt Roma,
 BPLODI - 05164.03168
Via Boncompagni, 71/M Roma (RM)

TEL 0643599459   Cell. 3474603145 /3346558131  Fax:064358017
E-mail: i.grigor@bipielle.it

Share

Pagine: [1]
  Stampa  

Vai a: